پیشگیری از کرونا در مراکز تحت پوشش بهزیستی سبزوار

با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ملاقات با مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی، بیماران اعصاب و روان و خانه های کودکان ممنوع شده است.

رییس اداره بهزیستی سبزوار گفت: مراکز توانبخشی بهزیستی این شهرستان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با محدودیت ماسک و دستکش مواجه هستند.

مرضیه کسرایی فر با بیان این مطلب افزود: تامین ماسک و دستکش ۱۸ مرکز توانبخشی بهزیستی شهرستان از طریق دانشگاه علوم پزشکی و اداره صنعت و معدن در دست پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه سالمندان از گروههای خطرپذیر ابتلا به بیماری کرونا هستند ادامه داد: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا کمیته ای در بهزیستی سبزوار تشکیل شده است.
رییس اداره بهزیستی سبزوار گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ملاقات با مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی، بیماران اعصاب و روان و خانه های کودکان ممنوع شده است.
کسرایی فر با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در دو مرکز نگهداری سالمندان سبزوار افزود: همه روزه علایم حیاتی سالمندان، تب سنجی و اکسیژن خون آنها کنترل می شود در صورت وجود بیماران مشکوک، به اتاق های قرنطینه ای که از قبل فراهم شده است منتقل می شوند.
پنج مرکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان، مرکز نگهداری معلولان ذهنی دختران بالای ۱۴ سال، مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان، ۱۰ مرکز توانبخشی روزانه زیر پوشش اداره بهزیستی سبزوار است و ۱۹۰ زن و مرد سالمند در دو مرکز خیریه سالمندان این شهرستان نگهداری می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *