افتتاح یک مرکز حرفه‌آموزی معلولین در سبزوار

معاون توان‌بخشی سازمان بهزیستی خراسان رضوی گفت: حرفه‌آموزی به معلولین در راستای توانمندسازی و استقلال آنان، یک امر ضروری است که توسط بهزیستی در سطح وسیع برنامه‌ریزی شده است.

دکتر مسعود فیروزی، در حاشیه افتتاح مرکز حرفه‌آموزی معلولان در سبزوار بابیان اینکه بیش از ۱۲۶ هزار خانوار دارای فرزند معلول از خدمات توان‌بخشی این اداره در حال استفاده هستند افزود: افتتاح مرکز حرفه‌آموزی معلولان در سبزوار نیز در راستای ارائه خدمات توان‌بخشی و حضور فعالانه معلولان در جامعه و خروج از انزوای این عزیزان است.

وی با اشاره به اینکه ساخت و تهیه مسکن از مهم‌ترین اقدامات مهم در راستای ارائه خدمات به معلولان و توان‌خواهان است ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از۲۰ میلیارد ریال اعتبار در این بخش هزینه شده است که برخی برای ساخت و برخی برای مناسب‌سازی خانه‌های موجود معلولان بوده است.

فیروزی در ادامه به انجام غربالگری‌ها در بخش‌های مختلف ازجمله شنوایی‌سنجی بینایی‌سنجی و غیره اشاره کرد و تأکید کرد: غربالگری و پیشگیری از بروز معلولیت یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از بروز معلولیت‌ها است چه‌بسا معلولیت‌هایی که در ابتدای راه درمان شده و علاوه بر کاهش درد و رنج فرد در آستانه معلولیت هزینه‌های زیادی را نیز از کشور کم کرده است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۹۰مرکز در استان به‌صورت شبانه‌روزی مشغول ارائه خدمات به مددجویان هستند تأکید کرد: ۱۲هزار معلول از خدمات مراکز مختلف استفاده کرده و یا در این مراکز نگهداری می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *