معرفی معلولین واجد شرایط دریافت مسکن بلاعوض سبزوار به ستاد بهزیستی استان

نشست بررسی دقیق پرونده‌های مددجویان فاقد مسکن بهزیستی سبزوار با حضور کارشناسان و مددکاران این نهاد در محل بهزیستی برگزار گردید.

در این نشست، ضمن تشریح درخواست ستاد بهزیستی استان مبنی بر شناسایی و معرفی خانواده‌های دارای معلولیت شدید و خیلی شدید فاقد مسکن که دارای زمین باشند، از کارشناسان و مددکاران حوزه‌های توانبخشی و اجتماعی خواسته شد تا مددجویان واجد شرایط را معرفی کنند.

به گفته‌ی رئیس بهزیستی سبزوار در این جلسه که دومین نشست در این خصوص بود، پرونده‌های مددجویانی که امکان احراز شرایط دریافت مسکن را داشتند به دقت و با حساسیت ویژه بررسی و پیگیری گردید و در نهایت از میان مددجویان واجد شرایط، ده اولویت انتخاب و به ستاد بهزیستی استان معرفی شدند.

مرضیه‌ی کسرایی‌فر گفت: این فهرست احتمالا ظرف روزهای آینده و در بررسی‌های دقیق‌تر افزایش خواهد یافت و به حدود بیست تا سی نفر می‌رسد.

شایان ذکر است بنا بر توافق سازمان بهزیستی و قرارگاه خاتم‌الانبیا مقرر شده ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای معلولین شدید و خیلی شدید به صورت کمک بلاعوض توسط قرارگاه ساخته و در اختیار بهزیستی قرار گیرد.

اجرای این تفاهم از نظر مالی ۷۵ درصد مشارکت بهزیستی و ۲۵ درصد مشارکت قرارگاه را دارد و از نظر اجرایی، قرارگاه صفر تا ۱۰۰ پروژه را اجرا می‌کند.

بهزیستی و قرارگاه خاتم امیدوارند بخشداری‌ها و شهرداری‌ها و نهادهای خدماتی دولت، در خصوص پروانه‌ی ساخت و امتیازات سه‌گانه‌ی انرژی و آب، به صورت رایگان با این نهادها همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *