توزیع سه هزار قطعه وسایل بهداشتی پیشگیری از کرونا در مراکز تحت پوشش بهزیستی سبزوار

رئیس بهزیستی سبزوار از توزیع سه هزار قطعه وسایل بهداشتی شامل ماسک و دستکش در مراکز تحت پوشش بهزیستی این شهرستان خبر داد.

مرضیه‌ی کسرایی‌فر با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون هیچ موردی از کرونا یا بیماری‌های تنفسی در مراکز دیده نشده گفت: با همکاری ستاد مدیریت بحران شهرستان و دانشکده‌ی علوم پزشکی، سه هزار ماسک و دستکش دریافت و در بین مراکز سالمندان، مراکز شبانه‌روزی معلولین، شلتر معتادین و مرکز بیماران روانی مزمن این شهرستان توزیع گردید.

وی ادامه داد: به خاطر اینکه مددیاران، پرستاران، پزشکان و مددکاران این مراکز، کار مراقبت و نگهداری این مددجویان را انجام می‌دهند تعدادی از وسایل بهداشتی در اختیار کار درمانی بهداشتی مراکز قرار گرفت و بیشتر این وسایل در اختیار مدیریت مراکز قرار داده شد تا در صورت نیاز به مددجویان داده شود.

وی خاطر نشان کرد: این وسایل بهداشتی در اختیار مدیران ۵ مرکز توانبخشی شبانه‌روزی  شامل دو مرکز سالمندان مادر و پدر، دو مرکز ذهنی و دو مرکز جسمی، دو کمپ اعتیاد و یک پناهگاه شبانه معتادین قرار گرفته است.

وی با یادآوری اینکه کمبود وسایل بهداشتی همچنان در مراکز وجود دارد گفت: به جهت اینکه مراکز مراقبتی شبانه‌روزی نیاز بیشتری به این وسایل دارند با وجود توزیع سه هزار قطعه وسایل در روزهای اخیر، همچنان با کمبود مواجه هستند.

کسرایی‌فر گفت: خوشبختانه، با تلاش مدیران و پرسنل پرتلاش مراکز، هیچ مشکلی از نظر ابتلا به کرونا و بیماری‌های تنفسی در مراکز نداشته‌ایم و دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان که برای پیشگیری در اختیارمان قرار گرفته به طور کامل در حال اجرا می‌باشد.

وی اظهار داشت: ما از همان روزهای نخست بحث کرونا در کشور، اقدامات پیشگیرانه را شروع کردیم و تا کنون سه جلسه در بهزیستی با حضور کارشناسان برگزار کرده‌ایم و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

رئیس بهزیستی سبزوار تأکید کرد: علاوه بر این، وضعیت مراکز را مرتبا رصد می‌کنیم که از سلامت آنها مطمئن باشیم چون مددجویان ما به عنوان جمعیت هدف ریسک‌پذیر در بیماری‌های تنفسی مطرح هستند تمام تلاش‌مان را معطوف سلامت و بهداشت این مراکز کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *