ایجاد ۷۷۵شغل برای مددجویان بهزیستی سبزوار

رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: ۷۷۵ فرصت شغلی ظرف یک سال اخیر با پرداخت ۱۰۵ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان زیر پوشش بهزیستی در این شهرستان ایجاد شده است.

مرضیه کسرایی‌فر در گفتگو با خبرنگاران افزود: اداره بهزیستی سبزوار در چارچوب تعهدات دستگاهها برای اشتعغالزایی پارسال موظف به ایجاد ۲۶۱ مورد اشتغال شده بود.

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال به مددجویان این نهاد از محل ردیف ۱۶ قانون بودجه کشور، اعتبارات توانبخشی مبتنی بر جامعه (سی.بی.آر)، حق بیمه سهم کارفرما و مشارکتهای مردمی پرداخت شده است.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: این اداره پیرو تلاشهای صورت گرفته، نه تنها به همه تعهد خود در بخش اشتغال عمل کرد بلکه موفق به ایجاد فرصتهای شغلی جدید به میزان حدود ۲۰۰ درصد بیشتر از تعهد ابلاغی شد. 

وی همچنین به رویکرد توانمندسازی معیشتی و اجتماعی مددجویان به منظور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اشاره و بیان کرد: ۳۵۰ مورد از فرصتهای جدید شغلی در مراکز زیر پوشش اداره بهزیستی سبزوار ایجاد شده‌اند. 
کسرایی‌فر در مورد طرحهای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز اظهارداشت: ۴۰ درصد تسهیلات اشتغالزایی سازمان بهزیستی در سبزوار ظرف یک سال اخیر به زنان سرپرست خانوار در بخش مشاغل خانگی تعلق گرفت. 
۳۰ هزار مددجو در قالب ۱۲ هزار خانوار زیرپوشش خدمات سازمان بهزیستی سبزوار هستند.  همچنین سبزوار رتبه دوم حاشیه‌نشینی را پس از مشهد در استان خراسان رضوی دارد زیرا شهری مرکزی شهرستان سبزوار از جمله شهرهای میانی است که با معضل سکونتگاه غیررسمی مواجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *